Araba Markaları

Fiat

İtalya’nın Torino kentinde 1899 yılında kurulan Fiat firması kısa süre içerisinde büyümeye başlamıştır. Torino kenti otomobil markalarıyla adından söz ettirmiş bölgedir. Dünyanın en büyük firmaları ilk olarak burada kurulmuş daha sonra tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılmıştır. Sadece seri üretim değil aynı zamanda otomobillerin geliştirilmesi ve daha konforlu hale getirilmesi adına da çok önemli bir bölgedir. Fiat’ın kelime anlamı da bu bölgeden gelir.2017 Model Fiat otomobil fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

FabbricaİtalianaAutomobili Torino kelimelerinin ilk harfleri alınarak Fiat markası hayata geçirilmiştir. Tarihi ve kökeni çok eskilere dayanan bu marka sadece İtalya için değil Avrupa ve dünya geneli içinde çok önemli bir yer tutmuştur. Bugün piyasaya çıkan çok konforlu araçların kökeni ve ilk yapım aşamaları da bu yıllara dayanıyor. Fiyat Otomotiv Group kurulduğu 1899 tarihinden bu güne piyasada mutlak hakim bir rol almıştır. Piyasayı kuran, yönlendiren ve geliştiren bir firma olarak bünyesinde çok sayıda marka da bulunduruyor.  Firmanın bugün çok sayıda ülkede seri üretimi devam ediyor.

 

Fiat Modelleri

Fiat firması bünyesinde çok sayıda markayı ve modeli bulundurmaktadır. Fiat otomobil fiyatları modelere göre farklılık gösterir. Marka olarak Alfa Romeo, Maserati, Chrysler, Jeep, Yamaha, İveco, Lancia, Ferrari, Dodge şirketlerinin sahibidir. Model olarak da çok sayıda ülkede üretimini sürdürdüğü Egea, 500, 500L, 500X, Doblo, DobloCombi, Doblo Cargo, Fiorino, Fullback, 124 Spider, Panda, Freemont, Linea, 500C, Punto, Pratico, Palio, Albea, Uno, Tipo, Tempra, 126 Bis, Brava, Bravo, CoupeIdea, Marea, Siena, Stilo, Sedici modelleri vardır. Bu modellerin satışı ülkemizde de yapılır. Ülkemizde satışı olmayan modeller de mevcuttur onlar da Fiat Multipla, Fiat Ulysse, Fiat Sedici, Fiat Croma ve Fiat Viaggio bu modelleri ülkemizde popüler değildir. Sıfır Fiat marka araçların en güncel fiyatları sayfamızda yer alır.2000 yılından bu yana üretimi devam eden Fiat Doblo en çok tercih edilen Fiat modelidir. Çok popüler olan bu hafif ticari araç çok amaçlı kullanıldığı için çok sayıda kişinin tercihi haline gelmiştir. Aynı şekilde panelvan türünde olan Fiat Fiorino da çok sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir. Binek otomobil olarak da son dönemde Fiat Egea’nınpopülaritesi çok yükselmiştir. Konfor ve performans arayanlar için en ideal arabalardan birisidir.

 • 2017 Punto

  2017 Linea

  2017 500L Rockstar

  2015 Bravo

  2017 500X

 • 2017 Doblo

 • 2017 Egea