Araba Markaları

Chevrolet

1911 Yılında ABD’de kurulan marka kısa süre içerisinde büyümeye başlamıştır. 1918 yılında General Motors bünyesine geçtikten sonra araç üretimi başlamıştır. Marka seri üretimin dışında yeni özelliklerin kazandırılması adına da çok önemli görevler üstlenmiştir.

 

1924 yılında ilk radyolu otomobili piyasaya sürerek bir devrim yapmıştır. Chevrolet markası geniş otomobilinde öncülerindendir. 1953 yılında hayata geçirilen Corvette modeli günümüzde bile adından çok fazla söz ettiriyor. İlk defa elektrikli camları kullanan marka bu konuda da diğer firmalara öncülük yapma özelliği taşıyor. Amerikalı firma General Motors 2015 yılında Chevrolet markasını Avrupa pazarından çekti ve yerini Opel markasına bıraktı. Chevrolet markasına ait modelleri, özellikleri ve fiyatlara sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz Chevrolet markasının Cruze, Captiva, Aveo, Spark, Lacetti, Kalos, Epica, Trax, Rezzo, Camaro, Tahoe,Blazer, Corvette, Evanda, Caprice modelleri bulunmaktadır. Markaya ait otomobil yedek parçalarının satışları devam etmektedir. Yedek parça almak isteyenler ülkemizdeki servislere başvurabilir bunun dışında Opel yedek parçalarıyla da uyumlu olduğu için bu marka adı altında da yedek parça bulunabilmektedir. Amerikan şirketi Avrupa pazarında isminden Opel ve Vauxhall markalarıyla söz ettirmek istiyor bu nedenle bundan sonraki süreçte bu markalara ağırlık verileceği açıklandı. Markanın Avrupa pazarında mevcut modelleri arasında en çok Cruze, Captiva, Aveo, Trax ve Volt markaları yoğun rağbet gördü. Bu modelleri Vauxhall markası altında İngiltere’de satışa sunulmaya devam ediliyor. General Motors yetkilileri Avrupa’dan çekilme kararını değerlendirirken bu kararın diğer ortaklıklarla bir ilgisinin olmadığını belirttiler. General Motors bu markaların dışında Peugeot, Citroen, PSA markalarıyla da ortak işbirliği içersindedir. Avrupa’da yoğun bir satış yapıldığı ifade edilerek bu araçlara sahip kişilerin mağdur edilmeyeceği belirtildi.

 

Özellikle yedek parça konusunda 2025 yılına kadar orijinal yedek parça sunumu devam edecek. Ülkemizden de çekilen marka Güney Kore ve Rusya pazarına ağırlık verecek. Buradaki yatırımlar ve üretim arttırılacak daha çok kar yapılması hedefleniyor. Ülkemizde yetkili bayiler ve teknik servisler 10 yıl boyunca hizmet vermeyi sürdürecek. Bu süre sonrasında yedek parça temini Opel markası adı altında yapılabilecek. Hali hazırda Opel markasının yedek parçaları Chevrolet modellerinde kullanılmaktadır.Chevrolet fiyat listesini güncel verilerle görebilirsiniz.

 

Chevrolet, dünya çapında 130’dan fazla ülkede, yılda 3.5 milyon adet otomobil satışıyla General Motors’un en büyük global markasıdır. 2011 yılında sektördeki 100.yılını kutlayan Chevrolet, kendini kanıtlamış teknolojisi, üstün kalitesi, etkileyici tasarımı ve mükemmel ekipman-fiyat dengesi ile kullanıcılarının ihtiyaçlarını her zaman ön planda tutarak sağlam ve güvenilir otomobiller üreten bir markadır. 

 

<div style="\&quot;text-align:" justify;\"=""> Türkiye’de Cruze, Captiva 4x4, Spark, Aveo Hatchback, Aveo Sedan ve Epica modellerinden oluşan geniş model yelpazesi ile sunulan Chevrolet, 2011 senesinden itibaren piyasaya sunmaya başladığı; Yeni Aveo Hatchback ve Aveo Sedan, Cruze Hatchback, Orlando, Trax ve Camaro modelleri ile müşteri yelpazesini genişletmeyi hedeflemektedir. Daha sonraki dönemde efsane spor otomobil Corvette ve elektrikli otomobil segmentinde devrim niteliğindeki model Chevrolet Volt Türkiye'de satışa sunulacaktır.

 

  • 2014 Aveo hatchback

    2014 Aveo sedan

    2014 Trax

  • 2014 Cruze hatchback

    2014 Cruze sedan

    2014 Captiva