Araba Markaları

Lada

1966 Yılında Rusya’da üretime başlayan Lada markası sıra sürede bölgede önemli satış rakamlarına ulaştı. Rusya’nın zorlu iklim şartlarına göre üretildiği için çok dayanıklı ve güçlü modellerle piyasaya çıkan araçlar bölgedeki diğer ülkelerinde tercih nedeni haline geldi. Rusya yapısı itibariyle zorlu kış aylarıyla mücadele etmek durumundadır ve buna göre bir araç üretimi de büyük bir önem arz ediyordu. Lada’nın piyasaya girmesiyle birlikte bölgedeki tüm tercihler bu yönde oldu. Az çok aynı iklim kuşağında yer aldığımız için ve fiyatları da ekonomik olduğundan ülkemizde çok fazla Lada aracı bulunmaktadır. Özellikle 1898 ve 1993 yılları arasında en çok dışarıdan getirilen araç olan Lada hem dayanıklı hem de ekonomik olması nedeniyle ülkemizde kısa sürede çok yüksek satış rakamlarına ulaştı. 2000’li yıllardan sonra Lada otomotiv sektöründe büyük bir atılım yaptı ve çağın gerekliliklerine ayak uydurarak modern ve gelişmiş otomobil üretimine ağırlık verdi. Renault firmasının yüzde 25’ini de satın alan marka buradaki teknolojiyi de kendi modellerine entegre ederek yoluna devam etti.

Sıfır Lada fiyatlarını sayfamızdan bulabilir ve hangi özelliklere sahip olduğunu görebilirsiniz. Lada markası bilindik modellerinin dışında farklı modellerle de atılımlarını sürdürmeye devam ediyor. Kalina, Niva, Samara gibi üstün özelliklere sahip modeller ülkemizde de hizmet vermeye başlamıştır. Yaptığı yeni atılımlarla Avrupa ve dünya piyasasına hızlı bir giriş yapmayı hedefleyen markanın en büyük kozu uygun fiyatlarıdır.

En Çok Tercih Edilen Lada Modelleri

Ülkemizde de satışları başlayan sıfır Lada modellerini sayfamızda bulabilirsiniz. En çok tercih edilen Lada modelleri ise Lada Granta, Lada Kalina, Lada Vesta ve Lada Xray olmaktadır. 2017 Model araçlarda en yeni donanımlar ve son teknoloji tüm aksesuarlar yer almaktadır. Bunların dışında düşük yakıt tüketimi, yüksek performans, konfor ve şık tasarımlarla da dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle Lada Vesta hem ülkemizde hem de dünya genelinde yoğun ilgi görmeye başladı. Araçta yer alan internet kullanım sistemi, dokunmatik ekran, park sensörü, arka görüş kamerası, anti-pro kayma fonksiyonu, hız ayarlama sistemi gibi özellikler aracına artısı olarak gösterilmektedir.

 • 2017 Kalina

  2017 Kalina Station

  2017 Kalina Cross

 • 2017 Kalina Sport

  2017 Granta Sedan

  2017 Granta Liftback

 • 2017 Granta Sport

  2017 Niva