Araba Markaları

Jeep

Geniş ve yüksek araç tutkunlarının gözdesi haline gelen Jeep performansıyla ve üstün özellikleriyle de göz doldurmaktadır. Jeep markasına ait modellerden birine sahip olan bir kişi yeni araç almak istediğinde de bu modeller arasından seçim yapar. Konfor ve heyecan sağlayan bu araçlarla uzun yolculuklar bile çok keyifli hale gelmektedir. İlk olarak 1938 yılında ABD ordusunun ihtiyacını karşılamak amacıyla üretilmiştir.

Ordu içerisindeki araçlar yavaş ve performansı düşük olduğu için bu konuda bir araştırma ve yarışma düzenlenmiştir. Yapılan yarışma ile ordunun ihtiyacı olan en iyi aracın bulunması hedeflenmiştir. Yapılan yarışmaya 135 farklı firma katılmıştır. Düzenlenen yarışmasının son 4’e kalan markaları arasında bulunan Ford’un bir devamı olarak Jeep markası gösterilmektedir. Markanın isminin tam olarak nereden geldiği bilinmese de bu yarışma sonrasında kafalarda canlandığı ve halkında kullanabilmesi için seri üretime geçildiği bilinmektedir.  Bu markanın tüm modelleri son derece sağlam, güvenli ve seridir bu nedenle çok fazla tercih edilmektedir. ABD ordusu için üretilen 4*4 araç üzerinde yapılan değişiklikler ve farklı özelliklerin de eklenmesiyle birlikte seri üretim başlamıştır. ABD ordusunda kullanılan araçlara verilen ifade olan GP yani General Purpose okunuş olarak da CİPİ olması nedeniyle Jeep ismi ortaya çıkmıştır.

Bugünde tüm dünya genelinde askeri amaçlı kullanılan araçlara baktığımızda Jeep ismini aldığını görebiliriz. Jeep markasının en yeni modellerini ve 2017 Jeep fiyat listesini sayfamızda görebilirsiniz. Günümüzde üretilen araçlara baktığımızda çok üstün özelliklere sahip olduğu görebiliriz. Hatta kendi sınıfında üretilen diğer markalardan daha dayanıklı ve güçlü olduğu da bilinen bir gerçektir.

Jeep Modelleri

Günümüzde çok sayıda Jeep markası adı altında farklı boyutlarda ve özelliklerde model üretilmektedir. Bunlar arasında en çok tercih edilenleri ve en popüler olanları ise CJ-1A, CJ-2, CJ-3, CJ-5, CJ-6, CJ-7, CJ-8, CJ-10, Willys, Wrangler, Commander, Cherokee, Grand Cherokee, Comanchepickup modelleridir. Sıfır Jeep otomobil fiyatları için sayfamızı takip etmeniz yeterlidir. CJ serisi araçlar 3 ve 4 vitese sahiptir. Chrokee serisi ise 5 vitese sahiptir ve otomatik şanzımanı vardır.

  • 2017 Renegade