15.05.2019 01:27:27

 • Kia’dan Yeni Elektrikli Crossover Coupe

  Kia’dan Yeni Elektrikli Crossover Coupe

  Auto Express’e konuşan Luc Donckerwolke, Imagine konseptinin “duyusal bir amiral gemisi modelin habercisi” olduğunu belirtti. Henüz hakkında çok az şey bilinen modelin elektrikli bir crossover coupe olduğu düşünülüyor.

   

  Donckerwolke ayrıntılara girmedi ancak üretim modelinin üç yıl içinde gelebileceğini söyledi. Eski Lamborghini tasarımcısı aynı zamanda modelin Imagine konseptine büyük ölçüde sadık kalacağını, konseptin başarıyla üretime uygulanabilir olduğunu belirtti. Öte yandan, tasarımcı üretimle konsept arasındaki ufak farkların maliyetle ilgili meselelerden kaynaklanabileceğini ekledi.

  Imagine, Kia’nın kaslı bir SUV, şık ve atletik bir sedan ve geniş bir crossover karışımı olarak nitelendirdiği bir araç. Konsept elektrikli olduğu için geleneksel kaplan burnu ızgaranın yer almadığı özgün bir ön cepheye sahip. Bunun yerine ızgaranın sadece aydınlatmalı çerçevesini içeren, aynı zamanda şık LED farları da kapsayan “kaplan maskesi” adı verilen bir tasarım öğesi kullanılmış.

  Özgün stil arkada da akışkan çizgiler, vurgulu tekerlek kemerleri ve kaslı omuz çizgisiyle devam ediyor. Konsept ayrıca 22 inç tekerleklere, arkadan menteşeli kapılara ve tavana doğru uzanan büyük bir ön cama sahip.

  Dört koltuklu iç mekan yüzer orta konsol ve 21 küçük ekran gibi sıra dışı özelliklere sahip olduğu için üretimde radikal şekilde değişebilir.

  Kia konseptin teknik verilerini açıklamadı ancak tamamen elektrikli mimari ve kompakt bir motor kullanıldığını söyledi. Kablosuz şarj özelliği dışında pil takımı hakkında da henüz bilgi yok.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 17.05.2019 20:24:21

  2020 Volkswagen Golf’ün İç Mekanından Yeni Detaylar

 • 17.05.2019 12:08:32

  DS 7 Crossback 4x4'ten 31 Gr/Km CO2 Emisyon Değeri