15.05.2019 01:44:57

 • Kia Gençleri Hedefleyen Yeni Küçük SUV’sinden Çizimler Yayınladı

  Kia Gençleri Hedefleyen Yeni Küçük SUV’sinden Çizimler Yayınladı

  Güney Koreli otomobil üreticisi aracın 2019 Kia SP Signature konseptinden esinlenen bir tasarımı olacağını, milenyum neslinin tercihlerini ve ihtiyaçlarını yansıtacağını söylüyor.

   

  Çizimler de aracın iki ay önce Hindistan’da tanıtılan SP Signature ile oldukça benzer göründüğünü ortaya koyuyor. Önde bir çift şık far estetik bir biçimde büyük ızgaraya doğru akıyor. Ayrıca tamponun alt kısmına dahil edilmiş dikey lambalar da var.

  Arkaya doğru döndüğümüzde agresif görünümlü tampon ve aynı stilde egzoz çıkışları, şık arka lambalar ve kırmızı reflektörler dikkat çekiyor.

   

  Kia’nın stil yöneticisi Byung Chul Juh, otomobili “Her yerde kendini belli eden ve dikkat çeken, ayrıca şehire ve taşraya uyum sağlayabilen bir otomobil yarattık. Güçlü ve sportif tasarım genç müşterilerin beğeneceği pek çok özellik ve teknolojiyle biraraya geliyor. Yeni küçük SUV, piyasada kendi sınıfındaki hiç bir aracın sunamayacağı farklı bir konumda.” diye tanımladı.

   

  Henüz yeni modelle ilgili sınırlı bilgi var ancak otomobilin Hyundai Venue kadar küçük olmayacağı düşünülüyor. Kia aracın satışlarının Kore’de 2019’un ikinci yarısında başlayacağını belirtiyor. Ardından yeni SUV diğer piyasalara da açılacak.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 17.05.2019 20:24:21

  2020 Volkswagen Golf’ün İç Mekanından Yeni Detaylar

 • 17.05.2019 12:08:32

  DS 7 Crossback 4x4'ten 31 Gr/Km CO2 Emisyon Değeri