12.05.2019 23:48:54

 • Mazda Yeni Altı Silindirli Skyactiv-X Motorlar Üzerinde Çalışıyor

  Mazda Yeni Altı Silindirli Skyactiv-X Motorlar Üzerinde Çalışıyor

  Japon otomobil üreticisi yeni altı silindirli motorları bir yatırımcı konferansı sırasında duyurdu. Yeni motorlar Mazda’nın yeni çıkacak büyük otomobil mimarisiyle birlikte kullanılacak. Bu mimariyle arkadan çekişli ve dört çekişli modeller üretilecek.

   

  Mazda’nın kendi altı silindirli motorlarını geliştirme hamlesi sürpriz oldu ve firmanın daha lüks piyasa segmentlerine girme planlarını da açığa çıkardı. Yeni büyük mimari boylamasına yerleştirilecek yeni motorlarla gelecek, aynı zamanda yarı hibrit ve plug-in hibrit teknolojilerine de uyumlu olacak.

   

  Sıralı altı silindirli motorlar son zamanlarda yeniden revaçta ve Mazda bu konuda Mercedes, Jaguar Land Rover, BMW gibi markaların yanında yerini almış oldu. Diğerlerinin aksine, Mazda modellerinde ilk kez bu tip motora yer verecek.

   

  Firma henüz motorlar için çıkış tarihi vermedi ya da hangi modellerde kullanılacağını açıklamadı ancak yakında detayları paylaşacağını belirtti.

   

  Yeni motorlar markanın Kıvılcım Kontrollü Sıkıştırmalı Ateşleme teknolojisini kullanacak ve bu yıl Mazda 3 Skyactiv-X ile birlikte çıkacak. Böylece merakla beklenen 2018 Vision Coupe gibi konseptler de üretime geçmiş olacak. Bu da markanın hayranları için iyi bir haber.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 17.05.2019 20:24:21

  2020 Volkswagen Golf’ün İç Mekanından Yeni Detaylar

 • 17.05.2019 12:08:32

  DS 7 Crossback 4x4'ten 31 Gr/Km CO2 Emisyon Değeri