09.04.2019 20:29:59

 • Renault City K-ZE Elektrikli Crossover Şangay'da Tanıtılacak

  Renault City K-ZE Elektrikli Crossover Şangay

  Geçtiğimiz sonbahar Paris Otomobil Fuarı'nda K-ZE Konsepti tarafından ön izlemesi yapılan model, markanın Çin'i hedef alan ilk elektrikli aracı oldu. Model Çin'den sonra küresel pazarlara da gelecek.

   

  Diğer detaylar, 16 Nisan’da Renault’nun basın toplantısında açıklanacak. Ancak, otomobilin Nissan ve Dongfeng ortak girişimi olan e-GT New Energy Automotive Co. tarafından yerel olarak üretileceğini biliyoruz.

  K-ZE konsepti gelecekten gelen bir Kwid'e benziyor. Otomobilin özel ön ve arka kısım tasarımları ve iki renkli kaporta boyası dikkat çekiyor. Stil özelliklerinin ne kadarının üretim modeline yansıyacağını ise şu noktada bilmiyoruz.

  K-ZE'nin üretim versiyonunda sunulacak elektrikli güç aktarma organının da detayları bilinmiyor. Buna rağmen otomobilin 250 km menzile sahip olacağı söylendi. Gerçek sürüş koşullarına sürüş mesafesi yaklaşık 200 km veya biraz daha az olabilir.

  City K-ZE, elbette multimedya sistemi, navigasyon ve geri vites kamerası gibi modern otomobillerde alıştığımız bazı özellikleri de sahip olacak.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 19.04.2019 23:28:20

  Ford ve Mahindra’dan Gelişmekte Olan Ülkeler İçin Yeni SUV

 • 19.04.2019 21:08:30

  Volkswagen Elektrikli Otomobillerin Pilleri Uzun Ömürlü Olacak