07.02.2019 01:18:11

 • Hyundai Cenevre’ye gelmeyecek, Kia fuara hazır

  Hyundai Cenevre’ye gelmeyecek, Kia fuara hazır

  Hyundai “Cenevre Motor Show’a gelmek yerine başka inovatif lansman stratejileri geliştireceğini” söyledi. Firmadan yapılan açıklamada Eylül ayında yapılacak Frankfurt Motor Show’da ise markanın yeni model ve konseptleriyle yer alacağı belirtildi.

   

  Bu yıl Cenevre’de yer almayacak diğer markalar arasında Voldo, Ford ve Jaguar Land Rover da bulunuyor. Bu kararda bazı piyasalarda satışların durgun olması ya da markaların fuarda sunacak önemli yeni modelleri olmaması gibi faktörler rol oynuyor.

   

  Hyundai’nin kardeş markası Kia ise farklı bir strateji benimsedi. Hyundai’nin aksine, Kia en yeni ürünlerini 5 Mart’ta kapılarını açacak Cenevre Motor Show’a getirecek.

   

  Firmanın fuarda sunacağı ürünlerden birisi Ceed tabanlı yeni crossover modeli olabilir. XCeed adını alması beklenen model önden çekişli olacak ve kardeş modeliyle aynı motorlardan güç alacak. Bu model Kia’nın Ford Focus Active, Volkswagen Golf Alltrack gibi otomobillere alternatifi olacak.

   

  Kia ayrıca Ceed Sportswagon modelinin plug-in hibrit versiyonu gibi yeni otomobiller de geliştiriyor. Bunun ve aynı şekilde hazırlığı devam eden başka bazı modellerin Eylül’de Frankfurt Motor Show’da tanıtılması bekleniyor.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 17.04.2019 23:34:19

  Teknolojisi Türkiye'de Geliştirilen İlk SUV Araç Yola Çıkıyor

 • 19.04.2019 23:28:20

  Ford ve Mahindra’dan Gelişmekte Olan Ülkeler İçin Yeni SUV