02.12.2018 23:33:18

 • Geleceğin elektrikli SUV’si: Seat Vitoria

  Geleceğin elektrikli SUV’si: Seat Vitoria

  Günümüzün aerodinamik çözümlerinin büyük kısmı farklı boyutlandırma, elektrikli sürüş ve bağlantılı teknolojiler gibi nedenlerle geçersiz kalacağı için çok yeni ve farklı araçlarla karşılaşabileceğiz. Sanatçı Aitor Amigo Lopez de buradan hareketle geleceğin Seat SUV’sini dijital olarak canlandırdı.

   

  Lopez, Vitoria ismi için Bask bölgesinde aynı isme sahip bir şehirden ilham aldığını söyledi. Konsept özellikle kompakt dış cephesine rağmen oldukça geniş kabiniyle dikkat çekiyor. Pilli elektrikli sürüş sistemi ve tamamen sürücüsüz kullanıma imkan veren 5. seviye otonom sistemler aracın en önemli özellikleri.

  Araçtaki önemli bir teknoloji de yüz tanıma sistemi. Parmak izi okuyucuyla birlikte bu teknoloji otomobile giriş çıkışı kolaylaştırıyor ve anahtara ihtiyaç kalmıyor. Böylece hem daha güvenli hem de konforlu şekilde araca girilebiliyor.

  İçeride Wi-Fi erişim noktası, Bluetooth, Apple CarPlay ve Android Auto, ayrıca gelişmiş bir kişisel asistan bulunuyor. Vitoria 2030 yılı düşünülerek tasarlanmış.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 17.04.2019 23:34:19

  Teknolojisi Türkiye'de Geliştirilen İlk SUV Araç Yola Çıkıyor

 • 19.04.2019 23:28:20

  Ford ve Mahindra’dan Gelişmekte Olan Ülkeler İçin Yeni SUV