07.11.2018 01:14:18

 • Volkswagen Tarok konsepti tanıtıldı

  Volkswagen Tarok konsepti tanıtıldı

  Araç üretime oldukça hazır görünüyor, bu nedenle konsept demek biraz haksızlık olabilir. Volkswagen üretim modelini yakında Brezilya’da piyasaya sunacağını açıkladı. Yeni modelin diğer piyasalarda da yer alıp almayacağı henüz bilinmiyor. Avangart pickup diğer global piyasalarda da büyük ilgi çekebilir.

   

  Volkswagen Tarok’u “dijital ağa bağlı bir SUV” ve “akıllı tasarıma sahip 5 metrelik bir pickup” olarak tanımlıyor. Tarok, Amarok’tan biraz daha küçük ve iş değil yaşam tarzı odaklı denilebilir. Arka kasa ve kaportanın bütünlüklü bir form oluşturduğu tasarım da bunu gösteriyor.

   

  Tarok’un en önemli özelliği kabin ile bağlantı kuran değişken yükleme alanı. Yükleme alanı katlanabilir arka panel sayesinde genişletilebiliyor ve beş koltuklu çift kabine bağlanıyor. Tarok bu sayede azami 1 ton taşıma kapasitesine sahip.

   

  Targa benzeri portbagaj, Atlas Tanoak konseptini andıran ön kısım ve bagaj kapağındaki üç boyutlu LED aydınlatma şeridi önemli tasarım özellikleri arasında yer alıyor.

   

  Kabinde modern bir konsol ve büyük dokunmatik ekranlı bir sanal kokpit dikkat çekiyor. Klima kontrolleri de yine dijital. Cypress Metallic renginde yatay şerit iç mekanı görsel olarak aracın dışıyla bağlıyor.

   

  Tarok konsepti bir pickup için sıra dışı şekilde Volkswagen’in binek otomobiller için hazırladığı MQB platformunu kullanıyor. Araçta 150 PS (148 bg) 1.4 litre TSI dört silindirli motor bulunuyor. Motor sadece etanol ya da etanol ve benzin karışımıyla kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra araçta altı vitesli otomatik şanzıman ve kalıcı 4Motion dört çekişli sürüş sistemi bulunuyor.

   

  Üretim modelinde aynı güç çıkışıyla 2.0 litre TDI turbo dizel motor da bulunacak. Volkswagen henüz Tarok’un Brezilya dışında hangi piyasalarda sunulacağını açıklamadı.

   

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 18.03.2019 21:45:27

  Yeni Peugeot Rifter: Gün senin günün

 • 18.03.2019 23:37:21

  Yepyeni 2021 Mercedes C-Serisi İlk Kez Görüntülendi