04.11.2018 22:11:46

 • Elon Musk, Tesla’nın süper fütüristik kamyoneti için çok heyecanlı

  Elon Musk, Tesla’nın süper fütüristik kamyoneti için çok heyecanlı

  Elon Musk Recode’a verdiği röportajda “Bu pickup kamyonet için çok heyecanlıyım. Uzun zamandır böyle bir şey yapmak istiyordum. Farklı tasarımları değerlendirme aşamasındayız. Süper fütüristik, cyberpunk bir stil istiyorum.” diye konuştu.

   

  Pickup aracın tek teaser resminde kasasına bir Ford F-150’yi sığdırabilecek büyüklükte bir taşıt görülüyor. Musk aracın aşırı büyük olmasının bazılarının tepkisini çekebileceğini ancak bunu umursamadığını belirtti.

   

  Musk, “Eğer insanlar bu tasarımı yeterince sevmezse daha sonra geleneksel bir kamyonet de yapabiliriz. Bu tasarımı ben gerçekten çok seviyorum. Araç bol miktarda titanyum içerecek.” diye ekledi.

  Yeni kamyonetle neden bu kadar ilgilendiği sorulduğunda Musk “bu araç kalpleri durduracak, heyecan verici ve harika olacak.” dedi ve “Fosil yakıtlı kamyonetleri yollardan kaldıracağız.” diye belirtti.

   

  Tesla dev pickup kamyoneti Model Y crossover’ın gelecek yılki tanıtımından sonra çıkartacak. Aracın pek çok bileşenini elektrikli Tesla Semi ile paylaşması bekleniyor.

   

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 18.03.2019 21:45:27

  Yeni Peugeot Rifter: Gün senin günün

 • 18.03.2019 23:37:21

  Yepyeni 2021 Mercedes C-Serisi İlk Kez Görüntülendi