04.11.2018 15:43:47

 • Bentley Bentayga’ya bir uyarı atışı: 2020 Mercedes-Maybach GLS

  Bentley Bentayga’ya bir uyarı atışı: 2020 Mercedes-Maybach GLS

  Otomobil, geçen yıl Pekin Auto Show’da tanıtılan Maybach Ultimate Luxury Concept’in bire bir üretim modeli olmasa da, bazı tasarım detaylarını paylaşacak. Yeni model, Bentley Bentayga ve Rolls Royce Cullinan gibi modellerle rekabet edecek.

   

  Yeni Maybach SUV, GLS’nin yeni neslini temel alacak ancak özgün dış cephe detayları ve daha lüks iç mekanıyla ayrılacak. Modele özel bir konsol tasarımı, ayrıca deri, ahşap ve metal detaylar bekleniyor.

   

  Dışarıdan bakıldığında, yeni Mercedes-Maybach GLS gelecekteki Maybach modellerinin alameti farikası haline gelecek yeni bir ön panjur, özgün tamponlar ve tekerlekler, ayrıca daha fazla krom detayla geliyor.

   

  En pahalı Mercedes SUV olarak, Maybach GLS büyük ihtimalle AMG tarafından geliştirilen çift turbo 4.0 litre V8 motorla sunulacak. Aynı motorun kullanıldığı bir plug-in hibrit sistem de gündemde. V8 motor şu anda serideki neredeyse tüm Mercedes modellerinde kullanılıyor.

   

  Mercedes gelecek Maybach modellerini yumuşak bir biniş deneyimi için optimize edecek. Otomobil üreticisi Magic Body Control sisteminin daha ileri bir versiyonunu geliştiriyor. Yeni bir kamera sistemiyle yüzey değişiklikleri daha başarılı tespit ediliyor ve süspansiyon buna göre ayarlanıyor.

   

  Daha önceki haberler yeni Mercedes-Maybach GLS modelinin bu ay Los Angeles Auto Show’da tanıtılacağı yönündeydi. Eğer bu doğruysa fuarda Maybach SUV’nin yanı sıra yeni GLS’nin dğer versiyonları da tanıtılabilir.

   

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 18.03.2019 21:45:27

  Yeni Peugeot Rifter: Gün senin günün

 • 18.03.2019 23:37:21

  Yepyeni 2021 Mercedes C-Serisi İlk Kez Görüntülendi