09.10.2018 16:19:38

 • Skoda Rapid’in yerine gelecek modelden ilk teaser

  Skoda Rapid’in yerine gelecek modelden ilk teaser

  Çek markanın gizemli modeli yıl sonundan önce ortaya çıkacak. Yeni modelin adının ne olacağı henüz bilinmese de, teaser resim Spaceback diye etiketlenmiş. Yeni modelin mevcut (dört kapılı sedan) Rapid’in yerini alması ve Volkswagen Golf’e benzer beş kapılı hatchback gövde tipine sahip olması bekleniyor.

   

  Öte yandan, yeni otomobilde Golf’ün platformu yerine A0 MQB platformu kullanılacak. Modüler mimari yıllar içinde pek çok modelde kullanıldı ve Skoda Fabia’nın da temelinde bulunuyor. Firma bu kez platformun yeni bir versiyonuna yer verileceğini söylüyor.

   

  Yeni modelin Vision RS konseptiyle ortaya konulan tasarım diline sadık kalacağı, tüm marka için yeni bir stil yönü belirleyeceği ve gelecek modellerin de bunu takip edeceği söyleniyor.

  Modelle birlikte verimlilik odaklı bir dizi yeni motor seçeneği de gelecek. Bir RS versiyonunun da çıkıp çıkmayacağı ise henüz bilinmiyor. Skoda son yıllarda Octavia modeli için bir RS versiyon hazırlarken daha küçük Fabia için bunu tercih etmedi. Şimdiyse yeni Kodiaq RS performans odaklı crossover yeni model tarafından takip edilebilir.

   

   

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 13.02.2019 23:19:31

  2019 Mazda3’ün SkyActiv-X motoru detaylandı

 • 14.02.2019 19:45:16

  Türkiye'nin Otomobili Toyota Corolla'nın Fiyatı Açıklandı