11.09.2018 20:12:04

 • 2019 Skoda Rapid Spaceback Nürburgring’de görüntülendi

  2019 Skoda Rapid Spaceback Nürburgring’de görüntülendi

  Yeni nesil Rapid’den ilk casus fotoğraflar geldi. Yeni modelle birlikte önemli değişiklikler sunulacak. Rapid isminin de değişeceği konusunda söylentiler var ancak bu henüz resmileşmediği için şimdilik otomobilden Rapid olarak bahsetmeye devam edeceğiz.

   

  Modelin sadece Spaceback gövde stilinin kalacağı, fastback versiyona son verileceği de diğer iddialar arasında yer alıyor. Dolayısıyla, son gelen fotoğraflarda Nürburgring’de test edilen bir Rapid Spaceback otomobil görüyoruz. Fotoğraflarda çok net anlaşılmasa da, yeni nesil Rapid eskisindne hem daha uzun hem de daha geniş. Model yeni boyutlarıyla Volkswagen Golf’e yaklaşıyor.

   

  MQB A0 platformunu kullanan Rapid, Ford Focus, Opel Astra ve Kia Ceed gibi kompakt modellerle rekabet edecek.

   

  Rapid’in boyutlarının büyümesi Skoda’ya yeni nesil Octavia’yı daha üst piyasalara taşıma şansı da verecek. Böylece firma C segmentinde varlığını önemli ölçüde güçlendirecek. MQB mimarisinin kullanılması motor seçeneklerinde pek sürpriz olmayacağı anlamına geliyor. Volkswagen Grubu’ndan benzinli, dizel ve yarı hibrit güç aktarım seçenekleri yeni modelde yer alacak ve 2020’de çıkacak Fabia ile de paylaşılacak.

   

  Stil bakımından şu an elimizdeki tek veri yeni modelin eskiye kıyasla Octavia’dan daha fazla farklılaştığı. Vision RS konsepti tasarımla ilgili önemli ipuçları veriyor. Yeni Skoda Rapid Spaceback’in 2019 yılının Mart ayında Cenevre Motor Show’da tanıtılması bekleniyor.

   

   

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 19.04.2019 23:28:20

  Ford ve Mahindra’dan Gelişmekte Olan Ülkeler İçin Yeni SUV

 • 19.04.2019 21:08:30

  Volkswagen Elektrikli Otomobillerin Pilleri Uzun Ömürlü Olacak