10.09.2018 21:46:49

 • Ford ABD’de sedan modellerinin reklamlarını durdurdu

  Ford ABD’de sedan modellerinin reklamlarını durdurdu

  ABD’de Fiesta, Focus, Fusion (Mondeo) ve Taurus modellerini kademeli olarak piyasadan çekmeyi düşünen firma, sedan modellerin reklamlarına da son verdi.

   

  Ford bayileri stoklarındaki dört kapılı otomobilleri reklam kampanyaları olmadan satıp bitirmeye çalışacak. Reklam bütçesi ise Mustang gibi yeni nesil SUV’leri tanıtmak için harcanacak.

   

  Ford’un satış ve pazarlamadan sorumlu ABD yöneticilerinden Mark LaNeve, bayileri ellerindeki stoklarla baş başa bırakmayacaklarını, reklam kampanyaları olmasa da çeşitli teşviklerle ve başka önlemlerle satışlar için yardımcı olacaklarını belirtti.

   

  LaNeve “Bayilerimize stoklarını eritmeleri için yardım edeceğiz ancak bri daha sedan modellerin reklamları için para harcamayı düşünmüyoruz. Bu bütçeyi SUV’lere yönlendirirsek gerçekten iyi bir pozisyonda olacağız.” dedi.

   

  Ford’un yeni otomobil satışları Ağustos’ta %21 düştü, buna rağmen Mustang satışları %35 yükseldi. Pickup kamyonetler ve minibüslerin satışlarında %5.9 artış kaydedildi. SUV satışlarıysa %20 yükseldi.

   

   

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 18.03.2019 21:45:27

  Yeni Peugeot Rifter: Gün senin günün

 • 18.03.2019 23:37:21

  Yepyeni 2021 Mercedes C-Serisi İlk Kez Görüntülendi