10.07.2018 15:26:08

 • Nissan emisyon ve yakıt tüketimi verilerinde hile yaptığını itiraf etti

  Nissan emisyon ve yakıt tüketimi verilerinde hile yaptığını itiraf etti

  Nissan Japonya fabrikalarındaki araçların emisyon testlerinde egzoz verilerinde hile yaptığını itiraf etti. Japon firma “egzoz emisyon performansı ve yakıt ekonomisi testlerinin test ortamı nedeniyle tutarsızlık gösterdiğini” açıkladı. Bu nedenle denetimlerde kullanılan farklı ölçüm yöntemlerinde farklı sonuçlar elde edildiği belirtildi.

   

  Firma Japonya’da Nissan Motor Kyushu dışındaki fabrikalarda yanlış uygulamalar tespit edildiğini söyledi. Konuyla ilgili detaylı inceleme başlatan firma ülkenin en önemli hukuk firmalarından Nishimura & Asahi’yi de skandalla ilgili incelemenin başına getirdi.

   

  Nissan henüz skandaldan hangi araçların etkilendiğini ve verilerin ne ölçüde değiştirildiğini açıklamadı. Firma yanlışlığın anlaşılmasının ardından verilerin düzeltilerek bu kez doğru şekilde yeniden yayınlandığını savundu.

   

  Geçen yıl Nissan 1.2 milyon aracını yetkililerce yapılan güvenlik kontrollerinde gerekliliklerin sağlanmadığı ortaya çıkınca geri çağırmıştı. Japon yetkililerin incelemeleri sonucunda emisyon verilerinin de yanlış olduğu ortaya çıkartıldı.

   

   

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 10.02.2019 23:28:19

  Skoda Scala üretime girdi

 • 10.02.2019 20:44:20

  Volkwagen’in yeni SUV’u T-Roc showroomlarda yerini aldı