10.02.2018 13:57:54

 • Mercedes'in Kompakt Ailesi En Az Yedi Model Daha Kazanacak

  Mercedes

  Markanın baş tasarımcısı Gorden Wagener, Hollanda'da premium hatchback otomobilin lansmanında Avustralyalı gazetecilere konuşurken seriye yeni modeller ekleneceğini açıkladı.

   

  Wagener, "Bu platformda en az sekiz versiyon olacağından emin olabilirsiniz" diyerek hepsinin "çarpıcı otomobiller olacağını" ekledi.

   

  Öyleyse bu açıklama ışığında ne beklemeliyiz? A-Serisi hatchback'in yanısıra aynı ön tekerlekten çekişli platform tarafından desteklenen sedan da geliyor.

   

  GLA crossover modelin yeni nesilleri, CLA dört kapılı coupe ve B Serisi MPV de geliştirme aşamasında. Ayrıca GLA'dan daha pratik olması beklenen kutu görünümlü GLB de sırada.

   

  Yedinci model ise yeni CLA'nın station versiyonu olabilir. Öte yandan, daha büyük kardeşi olan CLS modelinin şık görünümlü station versiyonu durduruldu. CLA station da benzer bir kaderi yaşayabilir.

   

  Bir başka olasılık A-Serisi Coupe diyebiliriz. Bu konuda soru sorulduğunda Wagener gülerek gazetecilere "tahmin yürütmeye devam edin" diye yanıt verdi.

   

  A-Serisi hatchback'in bir station versiyonu, ayrıca sadece Çin pazarına yönelik A Serisi Sedan'ın uzun aks mesafeli bir versiyonu da diğer olasılıklar arasında.

   

  Her senaryo şu an için makul görünse de, üretim için onay alma şansı olmayan bazı versiyonlar da var. Bunlar arasında CLA'nın Coupe ve Cabrio versiyonları ve üzeri açık A Serisi sayılabilir.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • 19.02.2018 00:05:49

  Yeni Peugeot 508’den ilk resmi fotoğraf

 • 20.02.2018 01:26:16

  Yeni 2018 Opel Combo Life MPV ortaya çıktı